22-23.06.2019 MEISDORF, Niemcy – PIERWSZA SPECJALISTYCZNA WYSTAWA VDH oraz CAC

Wystawa w Meisdorf była moim wystawowym numerem 1 w bieżącym sezonie wystawowym. Czekałam na nią od momentu otrzymania informacji, że będzie
Pogoda dopisała, w sobotę nawet nie było upalnie. Pierwszego dnia zgłoszono 59 psów.

Niestety spóźniliśmy się na piękny pokaz rasy na ringu głównym połączony z podziękowaniami dla Pani Imeldy Anghern, która była z nami przez te dwa dni.
Zobaczyć taką stawkę w jednym miejscu – duża rzecz. Posłuchać opisów – też. W stawce męskiej młodzieży zgłoszono 11 osobników – w różnych typach i umaszczeniach. Pix otrzymał ocenę bardzo dobrą, z bardzo dobrym opisem.

Zwycięzcami wystawy zostali : BOB Margetas Greta, BOS Biehler Bulls Acujo. Sędzina bardzo dobrze wytłumaczyła nam dlaczego te dwa psy wybrała, zwracając uwagę zebranym na ogólne niekorzystne cechy występujące w rasie. Priorytetem przy ocenach były: zgryzy, wzrost i kątowanie. Wg. Sędziny, która doskonale zna europejskie pogłowie kontików – najczęstszymi wadami pojawiającymi sie w rasie są zbyt duże przodozgyzy, za wysoki wzrost oraz niewłaściwe kątowania. W mowie podsumowującej swój końcowy wybór oraz całą wystawę Sędzina dała zebranym hodowcom wyraźną informację, by zwracali uwagę na te cechy w swojej pracy hodowlanej.

Drugiego dnia, na krajową wystawę, zgłoszono 57 sztuk buldogów, w większości te same psy co w sobotę. Plus dwa z hodowli Pickwick, zgłoszone przez twórczynię rasy. Tym razem oceniał sędzia z Niemiec, Pan Frank-Rudiger Siewert. W podobnej stawce jak w sobotę, spośród 10 zgłoszonych psów Pix otrzymał ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzcy Młodzieży.
Zwycięzcami CAC z niedzieli zostali : BOB przepiękny Pickwick Ice Bar, wł. Imelda Anghern, BOS Margetas Greta. Wł. Milan Margeta. Serdeczne Gratulacje dla wystawców i Zwycięzców.
To był bardzo intensywny i pełen wrażeń weekend. Nie mogło mnie tam nie być!! Wspaniała atmosfera, uśmiechnięci wystawcy, którzy świetnie bawią się w swoim gronie i wzajemnie sobie kibicują, bardzo dobra organizacja, piękne miejsce wystawy. Mimo odległości bardzo sie cieszę, że udało nam się wziąć udział w tym wydarzeniu – Zobaczyć tyle conti w jednym miejscu, na żywo – bezcenne. Szukamy kolejnej okazji by spotkać się przy ringu w tak licznym i sympatycznym gronie.