24.-25.08.2019 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz German Winner Show w Lipsku

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz German Winner Show w LipskuCztery dni przed tą wystawą Pix wkroczył w klasę pośrednią/otwartą. Nasz debiut na zagranicznych wystawach przypadł w Lipsku – w sobotę Wystawa Międzynarodowa a w niedzielę wystawa o randze Zwycięzcy Niemiec, czyli wniosek na championa liczy się podwójnie. Na pierwszy dzień zgłoszonych zostało 17 buldogów kontynentalnych, w niedzielę zgłoszonych ich było 25 z czego duża część znana mi z czerwcowej wystawy w Meisdorf`ie. Sympatyczne spotkanie ze znajomymi hodowcami i ponowna możliwość porównania się w tak licznej stawce.

W sobotę oceniała nas Sędzina Hassi Assenmacher-Feyel (DE) i po rzeczowym, wyczerpującym opisie przyznała Pixowi następujące oceny w klasie pośredniej: V1, Antw.Dt.Ch.VDH, CAC, a następnie BOS oraz okolicznościowy tytuł VDH-SIEGER Leipzig 2019!!

W niedzielę w zdecydowanie mocniejszej stawce (4 zgłoszone psy w klasie pośredniej, 4 w klasie otwartej) True Prodigy of Eleanors Duke wywalczył w swojej klasie ocenę V2/4, a w porównaniu o res. CACIB pokonał pięknego i mocno utytuowanego psa otrzymując w efekcie tytuły res. CACIB, res. CAC, res-Anw. Dt.Ch.VDH. a w swojej klasie ustąpił psu, który ostatecznie wygrał rasę.

Oceniał nas Sędzia Hans Wiblishauser (AT)

Ta wystawa była dla nas nowym, budującym doświadczeniem. Pix wyróżniał się na plus na tle stawki przygotowaniem oraz kondycją. Jest w wieku rozwojowym, wciąż zdobywa doświadczenie a ja się uczę z nim współpracy i poznaję jego mocne i słabe strony. Wiem też, że w przyszłym roku jeszcze nie raz zawitamy do naszych sąsiadów a na pewno pojawimy się za rok w Lipsku, który odkrył przed nami swoje uroki.